Rituály hráčů

Zpravidla každý sportovec má svůj zvyk, pravidlo nebo rituál, které používá před svým sportovním výkonem. Stejně tak jako hokejisté zvučných světových jmen, mají i naši chomutovští hráči to své, o čem jsou přesvědčeni, že když to neudělají nebo nestihnou, je celý zápas ztracený.


Josef Révay a Radek Šíp si vždycky před zápasem utírají hlavu a čelo speciálně upraveným ručníkem - v čem je vyjimečnost tohoto ručníku nám ovšem nechtěli prozradit.

Petr Jíra si musí vždy před zápasem dát jogurt s corniflakes a dopřát si pořádnou masáž lýtek od maséra Dušana Prokeše.

Martin Ťupa nikdy nevyjede na led bez dokonale nabroušených bruslí a přímo rituálně si sám pomaličku omotává hokejku izolační páskou. Na co přitom myslí si nechává pro sebe.

Ondřej Malinský si zase vychutnává svou chvilku před zápasem pěkně v klídku s kávičkou a sušenkami (která značka je ta pravá, je jeho tajemství)

Jaroslav Hašek ať hraje kdekoliv, musí si najít chvilku, aby před zápasem prošel po městě a o čem v tu chvílí medituju, se můžeme dohadovat...

Ladislav Boušek si pokaždé po rozbruslení nechává od kustoda Romana Lauka vyleštit na přilbě plexi. A se zavřenýma očima přiom myslí na vítězství ... ???

Kamil Koláček - chodil poslední z kabiny

Stanislav Mikšovic nikdy nevyjede na led bez pořádného expressa a o čem dumá na stole při masáži, ví jen on...

Milan Kostourek si pokaždé objedná pořádnou masáž, sám si pečlivě omotá hokejku páskou a nikdy nezapomene před zápasem zatelefonovat mamince a své přítelkyni. Jaké od nich dostává povzbuzení či rady, to už neřekl....

Jaký rituál má vedoucí mužstva a kustod Roman Lauko ? "Vždycky musím jít na střídačku jako první, sednu si na mantinel a pro stěstí dvakrát plivnu na led a každého hráče poplácám po kolenou. S Móňou při zápase popíjíme colu."

A co nesmí zapomenou právě Móňa, masér a kusto Pavel Mošna ? Hlavně tu colu. Jen on má pak výsadu přinést před zápasem na střídačku náhradní hokejku pro brankáře Luboše Horčičku.  Stanislav Mikšovic                       Jaroslav Hašek  
 
 Roman Lauko a Pavel Mošna 

 Radek Šíp


(vydáno v Chomutovské trefě č.3 v roce 2007)