INFO o OLOMOUCI

26.03.2012 17:10

Soupeřem Chomutova v semifinále je OLOMOUC !!


Soupeřem Pirátů v semifinále 1.hokejové ligy bude podle předpokladů Olomouc. Tým z Hané postoupil do semifinále po sedmizápasové bitvě s Benátkami n/J. S Morou mají Piráti ve vyřazovacích bojích kladnou bilanci. Oba soupeři na sebe narazili v ročníku 2009/10 a také to bylo semifinále. V něm byli uspěšní chomutovští Piráti, kteří sérii vyhráli poměrem 4:1 na zápasy. Olomouc skončila v základní části pravě probíhající sezóny na 3.místě. Před play-off dle papírových předpokladů měla být druhým soupeřem Chomutova v cestě za Extraligou. To se také nakonec stalo. Aby jsme se dozvěděli o Olomouci něco více, pojďme si ji tedy představit...


HC OLOMOUC
Rok založení: 1955
Klubové barvy:  červená a bílá                                                               
Kapacita stadionu: 5300 míst
Největší úspěchy :  Mistr České republiky v sezóně 1994 

Historie

Hokejový klub má v Olomouci dlouholetou tradici. První klub zde byl založen v roce 1955 pod názvem Spartak Moravia Olomouc. V sezóně 1955/56 hrál Spartak krajskou soutěž. Po té, od sezóny 1956/57, II.ligu.

V roce 1965 přišla podstatná změna pro Spartak, a to změna názvu. A tak od roku 1965 hrál II.ligu ne Spartak, ale TJ Moravia DS Olomouc. Tento název vydržel celých čtrnáct let než přišla další, ale nikoliv poslední změna názvu klubu.

Od roku 1979 byl hokej v Olomouci spojován s názvem TJ DS Olomouc. Pod tímto názvem vstoupil olomoucký hokej do I.ligy, kde se držel až do roku 1991. V tomto roce dosáhl olomoucký hokej na nejvyšší metu, na kterou se lze v hokeji dostat - v roce 1991 vstoupila Olomouc do Extraligy.

V roce 1992 potkala olomoucký hokej poslední změna klubového jména. Pod tímto názvem zná olomoucký hokejový klub snad každý dnešní fanoušek - HC Olomouc (Hockey Club Olomouc). V nejvyšší soutěži olomoučtí hokejsté nezaháleli a stali se v roce 1994 mistry, a to byl zatím největší úspěch olomouckého hokeje.

V roce 1997 byla extraliga olomouckého hokeje prodána do Karlových Varů a pro Olomouc byla koupena licence na I.ligu z Opavy. A tak se od roku 1997 musela Olomouc spokojit "pouze" s nižší soutěží.

V roce 1999 byla prodána i ta, a z Olomouce zmizel hokej na delší dobu. Až v roce 2001, byla odkoupena II. liga od Uherského Hradiště.

V sezoně 02/03 tým úspěšně prochází základní částí II. ligy. V boji o postup do I. ligy a s pomocí Jiřího Dopity postupuje.

  Foto mistrů ČR z roku 1994 


Největší součastné hvězdy: 
Jiří Dopita, Radim Kucharczyk, Libor Kašík, Jakub Bartoň, Milan Ministr, Petr Haluza atd.