4.zápas čtvrtfinále

05.03.2012 10:47

Piráti zvládli své druhé vystoupení na havlíčkobrodském ledě lépe než první a zvítězili 5:3. V úterý na vlastním stadionu tak mohou slavit postup do semifinále. Výhra se ale nerodila snadno - Chomutov prohrával po osmi minutách hry už 0:2. Do konce první třetiny ale dokázal vyrovnat. K výhře dvěma góly výrazně přispěl David Hruška.

Branky a nahrávky:  4. Protivný (Polodna, Rytnauer), 8. Kostourek (Ostrčil, Polodna), 38. Meidl (Semorád) - 18. Pulpán (Sikora, Hromas), 20. Hruška (Palin, Hřebejk), 26. Grof (Jíra, Řehoř), 32. Gajovský (Ondřej), 51. Hruška (Pulpán) Rozhodčí: Dvořák, Zubzanda - Flegl, Zíka Vyloučení: 16:7, navíc Švaňahal a Meidl(oba H. Brod) 10 OT  Využití:  2:1 . V oslabení:  0:0. Diváci: 1936. Střely na branku:  23:44 Průběh utkání:  2:0, 2:4, 3:4, 3:5

Sestavy:

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (33 - 40. Opršal) - Knesl, Morava, Ostrčil, Blažek, Protivný, Koma, Zítka, Jelínek - Vondráček, Semorád , Meidl - Polodna, Wasserbauer, Rytnauer - Musil, Štěpánek, Stehlík - Švaňhal, Zábranský, Kostourek

Piráti Chomutov: Řehoř (Hanuljak) - Pavlas, Grof, Pulpán, Palin, Jillson, Rutta, Macháček - Hřebejk, Kraft, Procházka, Gajovský, Hruška, Ondřej, Lapšanský, Hromas, Sikora, Seman, Fiala, Jíra, Heřman

Ohlasy trenérů:

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod):
„Kolega ten zápas zhodnotil dobře a mně už zbývá jen říci, že jsem rád za to, že to mužstvo takto bojuje a hraje, protože si myslím, že hrajeme dost vyrovnanou partii, i přesto, že Chomutov je jedním z favoritů soutěže. Já opět musím říci, že je mi líto toho druhého zápasu v Chomutově, odkud, kdybychom proměnili penaltu, jsme mohli odjíždět za stavu 1:1, ale tu už je nyní mimo. Mužstvo musím pochválit za bojovnost a nasazení, ale samozřejmě někdy tam jsou zbytečné fauly. Ty, myslím si, nás stály v určité fázi zápasu mnoho sil, které nám pak scházely. Ale říkám, rozhodčí jsou takový, jaký jsou, a zdá se mi, že některé věci posuzují jinak, než by měli. Občas pro to nemají patřičný cit. Já musím soupeři poblahopřát k výhře. Nás čeká ještě jeden zápas a já si myslím, že není všem dnům konec. My tam jedeme bojovat dál a domácí musí udělat ten hlavní krok.“

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): „Bylo to zase velmi dramatické utkání, v závěru to bylo dosti vyšponované. Došlo ke spoustě vyloučení a propukly velké emoce, ale když to vezmu od začátku, tak jsme do zápasu vstoupili dobře herně, zdůrazňuji herně, ale doplatili jsme na první dvě zbytečná vyloučení. My jsme faulovali v situacích, kde to nebylo potřeba a za to jsme pykali dvěma brankami. Přesto se poté projevilo odhodlání mužstva, které z něj vyzařovalo při nástupu na led a bylo strašně důležité, že jsme dokázali ještě do konce třetiny srovnat. Myslím si, že ve druhé třetině jsme pokračovali v dobrém výkonu a oprávněně jsme se dostali do vedení. Bohužel v závěru třetiny jsme inkasovali další branku, která soupeře zvedla, protože snížil na rozdíl jednoho gólu. S tím šli také do třetí třetiny a bylo to vidět na jejich výkonu a na hře. Utkání bylo dramatické až do konce a rozhodla definitivně až pátá branka v přesilovce 5 na 3. A jak říkám, ten závěr už byl hlavně o emocích.“